Prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Ubezpiecz się on-line! Zapraszamy do kliknięcia w baner:

Ubezpieczenie zdrowotne dla poznaniaków

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz… pisał wieszcz Kochanowski. Pozornie nic się nie zmieniło od XVI wieku w tych sprawach. Nadal najbardziej doceniamy bycie zdrowym, kiedy zachorujemy. Od ówczesnych różni nas jednak świadomość wagi profilaktyki i możliwości w tym zakresie. Na Zachodzie prywatne ubezpieczenia zdrowotne są na porządku dziennym. „Nr ubezpieczenia?” – to pierwsze pytanie, jakie słyszy pacjent u lekarza. W Polsce ubezpieczenia tego typu, to nadal swoisty luksus. Wiąże się to ze świadomością w społeczeństwie, że służba zdrowia jest darmowa, z brakiem wsparcia państwa w tym zakresie oraz przede wszystkim z ceną, za jaką ubezpieczenia zdrowotne są dostępne na naszym rynku.

Jedynym korzystnym rozwiązaniem wydaje się zakupienie świadczeń prywatnej opieki zdrowotnej. Na polskim rynku funkcjonuje kilka opcji takiego rozwiązania.

Abonament czy polisa zdrowotna?

Jedną z nich jest wykupienie tzw. abonamentu w prywatnej placówce medycznej lub w sieci takich placówek. Drugą formą jest wykupienie dostępu do prywatnego leczenia w formie polisy grupowej ubezpieczenia zdrowotnego. Polisa zdrowotna ma tę zasadniczą przewagę nad abonamentem, że nie „skazuje” klientów na dostęp wyłącznie do jednej placówki lub jednej sieci medycznej. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają podpisane umowy z większością placówek w Polsce, które spełniają ich wysokie standardy i chcą współpracować z TU. Z roku na rok poszerzają się również dostępne zakresy świadczeń – w tej chwili jest to również np. prywatna opieka szpitalna oraz zabiegi stomatologiczne.

Dla swoich Klientów Poznański broker ubezpieczeniowy Major ma możliwość negocjowania najlepszej oferty ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce i za granicą.

Ubezpieczenia zdrowotne stanowią świetny przykład na pozapłacowe świadczenie pracownicze, wykorzystywane przez pracodawców w swoich programach employee benefits. Ubezpieczenie opłacane przez pracodawcę, to świetne narzędzie wyróżniające firmę na rynku, jako wyjątkowego pracodawcę. Korzyści z tego płynące są oczywiste. Zmniejsza się absencja chorobowa załogi, która może bez ograniczeń korzystać z badań profilaktycznych i leczenia (pokazują to wyniki specjalistycznych analiz rynkowych).

Pracodawca może zróżnicować zakres ubezpieczenia dla poszczególnych grup pracowniczych w firmie, w zależności od stopnia ciążącej na nich odpowiedzialności zawodowej, lub innego klucza, który uzna za stosowny. Ubezpieczeniem zdrowotnym może zostać objęta również rodzina pracownika.

Jesteśmy przekonani, że za parę lat posiadanie w swoim zakresie świadczeń pozapłacowych dla pracowników ubezpieczenia zdrowotnego będzie standardem na naszym rynku.

Zadaj pytanie do naszego biura w Poznaniu


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Numer telefonu (wymagane)

    Treść wiadomości

    captcha